Rehber Rüyalar 1. Bölüm

Bir rüya görür, onunla beraber bir serüvene atılırsınız. Onları hatırlamaya çalışır içinde anlam ararsınız. Rüyalarınızın size rehberlik ettiğine inanır kendinizi bu Yol’da bulursunuz. Yolunuza hoş geldiniz size ışık olmak, bir yardım eli olmak için buradayım.  

   Rüyalarınızın rehberliğine güvenmek bir nevi kendinize güvenmektir, hala kâbus dolu geceler geçiriyorsanız kendinize ve rüyalarınıza inanmaya başlayın. Rüyaların rehberliğine inanlar bu yolda emin adımlarla ilerliyor, sabahları uyandıklarında rüyalarının onlara gösterdiklerini gündelik hayatlarına geçirebiliyorlar. Belki de kişisel gelişimizin, uyanışın en önemli adımlarından biridir “Rehber Rüyalar” sizi yüksek benliğinizle ve onun ötesinde tüm evrenle bağlantı kurmanıza, kısır döngülerinizden kurtulmanıza, yaratıcılığınızı geliştirmeye kadar uzanan birçok konuda fayda sağlar. Kendinizi en iyi biçimde ifade etmenize yardımcı olur. Doğru yorumlandığında hayatınızdaki pek çok karanlığı aydınlatır. Rehber rüyalar size içinizde olanı gösterir, gerçek seçimlerinizi… 

Bilinçaltı Katmanları

Rüyaları anlamak ve yorumlamak için bilinçaltı ve katmanlarının uyumlarını yakalamak lazım. Bunun sayesinde rüyalarımızın hangi katmandan geldiğini kolayca anlar ve yorumlarız. Bilinç, sınırlı bir alanı kapsar. Örnek vermem gerekirse, gittiğimiz bir kafede, sıra anlatmak ve hatırlamak olduğunda ise muhtemel olarak kafanızda canlanan cümleler daha sade olacaktır. “Salaş ve çalışanlarının sıcakkanlı olduğu bir mekandı.”, O an yaşanan duygular, düşünceler ise konuşma alanının dışında olduğu için çoktan unutulduğu düşünülür. Bilinçaltınızda ise böyle değildir, her şey belleğinizde saklıdır. Bilinçaltımız sadece bize gerekli olan bilgileri ulaştırır ve onlarla konuşuruz. Bu yönüyle ise bilinçaltı bir anlamlılık ve amaçlılık kodlamasıyla çalışır. Amacı daha çok kişinin yüksek insani potansiyelini adım adım ortaya çıkarmaktır. Bilinçaltımızın bize sunduğu her bir görüntü, sembol ve sözün bir anlamı olacaktır. 

Bahsettiğimiz anlamlılık ve amaçlılık kodu hayatımızın her yerinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Iç dünyamız ve dış dünyamız aynı çalışırlar. Nasıl her rüyanın bir anlamı var ise her olayın da bir anlamı var. Buradan bakıldığında rüyalarımızı yorumlama, anlama ve onlarla iş birliği içinde olmak demek bilinçaltımızla iş birliği içinde olmak demektir. 

Bilinçaltı Katmanlarımızla nasıl iş birliği içinde olabiliriz? 

Bu iş birliğini yakalama adına takip edilmesi gereken adımlar şunlardır: 

 1. Duyguları yönetme 

Deneyimlerimiz sırasında hissettiğimiz duyguları tanımalısınız. “Bana neden böyle hissettiriyor?” sorusu değil “Kendimi neden bu durumda hissediyorum?” sorusu etkin olmalıdır. 

 1. Sezgileri tanıma  

Sezgilerimizi tanımak için atmanız gereken ilk adım kendinizi tanımaktır. 

Mantık etkili olduğu kadar içimizden akan sinyalleri anlamlara dönüştürebilmeli.  

Kişi kendisini sadece toplumsal kimliği ile sınırlandırmamalı. Bunun ardında var olan varlığına da odaklanmalı. 

 1. Daha sade bir yaşam odağı  

Yaşamımızda biraz daha sadeleşerek ve kendimize özel olarak yaratılan sessizleşme zamanlarını iç benliğimizin bize verdiği mesajları dinlemeye başlayabiliriz. 

 1. Kendin olmak 

Başka insanların onayını, sevgisini ve ilgisini kazanma adına kendi benliğimizden vazgeçmek en büyük yanlış. Kendinize uygun gelmeyen özelliklerden uzaklaşmalı, güç katmayan inançlar ve düşünceleri değiştirilmeli. Kendinize kendin olma iznini vermelisiniz  

Bu adımlar tamamlandığında ilham ve sezgiler akar, rüyalarınızı etkiler. Daha açık, berrak ve ilham verici hale gelen rüyalarınız hayatınıza daha net şekillerde rehberlik ederler. 

2 thoughts on “Rehber Rüyalar 1. Bölüm

 1. Başak says:

  Bilmiyorum başkaları ne düşünür yada neyi anlar bu yazılardan!?…
  Ama benim için muhteşem bir yazı. Sanki beni ve benle yanlız kaldığımda ki sohbetimi hatırlattı. Okumama vesile olan arkadaşa teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. Gulunay says:

   Rüyalar hakkında yazılanlar dikkatimi çekti; ve diğer açıklamalar da!..
   Okultizm ilgimi çekiyor ve öğrenilecek şeyleri takip etmek istiyorum .

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.