Rehber Rüyalar 3. Bölüm

Rehber Rüyalar’ın Özellikleri

 • Tekamül için önemli noktaları belli eder.
 • Hayatın amacını göstermek.
 • Mesajı görene kadar aralıklarla tekrar etmek.
 • Rüya üzerine düşünmek ve merak duygusunu canlandırmak.
 • Sayılar: 3. aşamada en belirgin olan semboldür, not etmeyi unutmayın.
 • İsimler: Yazının ilerleyen bölümünde detaylandırılacak.
 • Yanlış inançları göstermek.
 • Görülen rüya unutulsa bile uyanık yaşamda yaşanılan bir olayla beraber hatırlanabilir olması.
 • Geleceğe dönük uyarı niteliği taşıması.
 • Koruma.
 • Melekler, bilgili güvenilir kişiler.
 • Pozitif duygular uyandırması.

Rüyalarla ilgilenen bir çok insan rüyaların geçmişten ya da günün getirdiklerinden kaynaklı olduğunu düşünebilir. Doğru ancak tamamen doğru olduğunu düşünmek ruhani gelişiminizin önüne taş koyacaktır. Rüyalar geçmiş, şimdi ve geleceğe ışık tutar. Rehber rüyalar geleceğe yön tutar, geleceğe dönük rüyalar kehanet olarak görülse bile rehber rüyalar ile bir tutulmamalı, burası ile ilgilenmiyoruz. İlgilendiğimiz kısım hayatımıza olan katkısı, rehber rüyalar yolunuza ışık tutar ancak onu hayatınızda uygulamak size kalıyor.

Rüyalarınızı takip edin, onlar sizler için en iyisini diler, vereceğiniz önemli kararlarda size ışık tutar ve yaşamınıza hayat ve anlam kazandırır. Rüyaların önüne geçin, deneyimleyin bu sayede mucizelerle karşılaşabilirsiniz.

Rehber rüyaların bir özelliği hakkında konuşmamız gerekirse; uyanık yaşamınızda rüyayı hatırlamasanız bile mutlaka bir nesne, bir söz, bir film ile zihninizin rüyanın bir kısmını ya da tamamını hatırlatmasıdır. İlginç bir durum olsa bile hatırlamanız o an rüyanızı çözüp uyanık yaşamınızda uygulamanız içindir. Bu fırsatı kaçırmayın.

Rehber Rüyaların Yapı Taşları

SAYILAR

Gördüğünüz sayı 1-7 arasında ise çakralarınızı kontrol etmekte fayda var. Örneğin 4 sayısı çok fazla yer alıyorsa o sayıya denk gelen çakranızı kontrol edin. Bu kalp çakrasıdır. Kendinizden kopmuş olduğunuzu, sevgi alıp verme dengesindeki bozuklulukları ve depresyon gibi durumları işaret eder. Kendinize dönüp baktığınızda bunları görüyorsanız bu çakra üzerine meditasyonlar yapın. “Seviyorum” kelimesini kullanmaktan çekinmeyin olumlamalarınızda kullanın.

Herhangi bir sayı üzerine yoğunlaşırken o sayıya ait yaş döneminizi de gözden geçirin.

İSİMLER – İNSANLAR

Rüyanızda tanıdığınız birini gördüğünüzde yapılabilecek iki şey var, birincisi uyandığınızda gergin ve huzursuz hissediyorsanız buna “telepatik rüyalar” denir. O kişiyi aradığınızda kendisini rahatsız hissettiğini söyleyecektir. Ancak böyle duygular hissetmiyorsanız o ismi not alın ve kişinin isminin anlamını rüyanın diğer parçalarıyla birleştirin.

Rüyalarınızdaki insanların sizin için uyanık yaşamda ne ifade ettiğine, onlarla olan benzer özelliklerimizi de gözden geçirmeliyiz. Onun rüyadaki görüntüsü bizim hangi görüntümüze ayna tutuyor. Olumlu mu? Olumsuz mu? Geçmişinizden olan biri mi? Uzun zamandır görüşemediğiniz ama rüyalarınızda sık sık yer edinin kişilerle tamamlanmamış hikayeler olabilir. Bağışlama, alacak-verecek, kırgınlık gibi. Ya da o insanla yaşadığınız deneyimleri gözden geçirin, bu deneyimlerin şimdiki ilişkilerinizi nasıl etkilediğine bakın.

KAYBETTİĞİMİZ İNSANLAR

Rehber rüyaların aşamalarında gördüğümüz kaybettiğimiz insanlar onlarla hala bağlarımızı tam anlamıyla koparamadığımız anlamına gelir. Her iki taraf için doğru olmayan bu durumda rüyalarınıza sık sık girmesi durumunda bu kişi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi gözden geçirmelisiniz. Yarım kalan durumlar varsa bunları tamamlamak fazlasıyla faydalı olacaktır. Bağışlamak, affetmek, kırgınlık ve kızgınlık duygularından arınılması ruha iyi gelecektir. En önemlisi ise suçluluk eğer suçluluk hissediyorsanız buna göre çalışmalar yapılabilir.

ÖLÜM

Anlamı: Büyüme, bağlılıklardan kopma değişim ve yeniliktir. Kendi ölümünüzü görüyorsanız eğer hayatınızda değiştirmeniz gereken durumlar olduğunu size gösterir. Ölüm yılanın değişmesi gibidir. Sizi yeni şeylerin beklediğine işaret gösterir.

Eğer yakınlarınızın ölümünü görüyorsanız onlarla ilgili duygularınıza bakın. Aşırı bağımlı iseniz onları sık sık rüyalarınızda görmeniz mümkün. Bu durum aslında tamamiyle takıntı olduğu için onları özgür bırakmanız adına üst benliğinizden gelen bir uyarı olduğunu hatırlayın. Bu tarz bağımlılıklar iki tarafı da kısıtlar ve ruhani gelişimleri engeller. Özellikle anne-çocuk, baba-çocuk ve sevgili ilişkilerinde ortaya çıkan bir durumdur. Ayrıyeten öldüğünü gördüğünüz kişinin hayatınızdaki konumuna bakın, babanızın ölümünü görüyor oluşunuz tanrı inancını sorguluyor olmanızdan, yakın arkadaşınızın ölümünü görüyor oluşunuz yalnız kalma korkusunun kendisini belli etmeye başlamasından kaynaklıdır. Bu şekilde ölen kişiyle ilgili şeyleri gözden geçirdikçe içinizdeki korku ve endişeleri fark edip bunlardan arınabilirsiniz.

MELEKLER

Öz Benliğimizin bize göndermiş olduğu bu özel rüyalarda, çoğu zaman melekler olmak üzere rehber varlıklarımız bize eşlik eder. Bu rüyaların en belirgin özelliği, rüyayı hatırlamasak bile sabah uyandığınızda yüksek bir enerji ve mutluluk hissedersiniz.

Rehber varlıklarınız ise rüyalarınızda kendilerini çok sevdiğiniz ancak kaybettiğiniz insanlar olarak ya da nur yüzlü dede ya da nine motifi ile karşılaşabilirsiniz. Bu insanların yanında kendinizi huzurlu ve güvende hissedeceksiniz. Bu rüyalarda akışa etki etmek yerine kendinizi akışa bırakabilirsiniz, onlar sizin bilen tarafınız.

Melekler ise bazen enerji, bazen ışık ve bazen de insan bedeninde bize gözükürler. Onları gözlerinden ayırt edebilirsiniz. Derin bakarlar, insan formuna alışık olmadıkları için vücutları biraz komik gözükecektir. Herkesin bir rüya meleği vardır. Onları rüyalarınıza çağırıp, hayatınızla ilgili niyetlerinizi açıp onlardan yanıt alabilirsiniz.

Benliğiniz ve meleklerin rüyalarınıza girdiği durumlarda, ruhsal anlamda mesajların olduğu ve bu mesajların derin anlamlar içerdiğini anlayabiliriz ayrıca büyük gelişmelerin ve yükselmelerin olacağına dair bir işarettir.

EVLER

Jung’a göre; “ev, genellikle alışkanlık ya da kalıtımla ilgili olan davranış anlamına gelir, yaşamanın alışkanlıkla ilgili tavrıysa, bir ev gibi elde edilen bir şey ya da belki de bir insanın bütün ailesiyle yaşadığı tavrıdır.”

Rüyalarımızda gördüğümüz evler ruhani durumumuz açısından birçok şeyi açıklar. Nasıl bir ev? Eski-yeni, ahşap-beton, tek katlı-apartman, bahçeli-bahçesiz, tanıdık bir mekan mı yoksa tamamen yabancı olduğumuz bir yer mi? Yalnız mıyız? Evin hangi bölümünde oturuyoruz? gibi soruları sormalı ve bunları not etmeliyiz.

Eğer evin mutfak bölümündeysek, bu aşırı verme ve insanlara hayır diyememe durumunuzu işaret eder. Yeni tarifler uyguladığınızı görüyorsanız eğer bu yaratıcılığınızı uyanık yaşamınızda uygulamaya başlamanızın gerektiğine dair bir işarettir. Pişmiş yiyecekler görüyorsanız bu paylaşıma daha açık olmanızı gösterir.

Yatak odası duygularınızla alakalıdır. Hislerinize odaklanın. Yatak odanız sizin için neyi temsil eder? Kaçtığınız güvenli bir bölgeyi mi yoksa uzak kalmayı tercih ettiğiniz bir alanı mı?

Çatı katı ailenizle olan bağınızı temsil eder. Çatı katının nasıl bir yer olduğuna dikkat edin, yıkık dökük? Temiz? Dağınık?

Bodrum katı gibi camsız ve tek çıkışı olan olanlar yine aileyi temsil eder ancak içinizde bastırdığınız duyguları, kendinizi önemsiz hissetmeniz gibi durumları ifade eder.

Oturma odası, paylaşım ve sevgi yeridir. Buradaki eşyaların sizde yarattığı duygu ve düşünceler etkilidir. Burası her şeyin merkezidir.

Koridorlar, kararsızlığı ve kaybolmuşluğu ancak bağlı olduğumuz şeyleri bırakamadığımızı temsil eder.

MEKANLAR

Rüyalarınızda kendinizi bir yerde kilitli ya da hapishanede görüyorsanız, kendinizle alakalı birçok şeyi göz ardı ettiğinizi ve kendini yaşamınızda tutsak olduğunuzu gösterir.

Hastanede iseniz artık iyileşmeye ve düzelmeye başladığınızı işaret eder. Bir yandan ise her türlü yardıma ve desteğe ihtiyacınız olup bunu reddetmemeniz gerektiğini öğütler.

Okul, üniversite gibi mekanlarda görüyorsanız geçmişe olan özlemi ya da yeniliklere hazır olduğunuzu gösterir.

İbadet yerlerinde iseniz çok fazla konulara yönelmiş ve dünyasal hayattan uzaklaştığınızı gösterir. Kendi içinizde kararsızlıklar yaşıyor olabilir ve arınma sürecine girdiğinizi gösterir.

Sizinle beraber bir yolculuğa başladık ve bu yolcuğu burada beraber sonlandırıyoruz. Rüyalar insan yaşamında her zaman merak ve ilgi duyulan bir konu olmuştur. Burada merakınıza, ilginize ve yolunuza ışık tutmaya geldim.

2 thoughts on “Rehber Rüyalar 3. Bölüm

 1. Alvis says:

  Verimliliğin dozunu fazlasıyla hissettiğimiz, kendimize ise çokça bir şeyler kapabileceğimiz bir yazı serisi oldu. Teşekkürler Esoteric Guide.

  Cevapla
 2. Enid says:

  Küçüklüğümden beri rüyalarla ilgilenen biriyim. Bu konunun bölümlerini ayrıca rüyalarla alakalı diğer yazıları da görmeyi bekliyorum <3

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.